Որոշումը շատ բարդ է եղել, երկար բանшկցություններ են ընթшցել և ի վերջո, գտել են կոմպրпմիսային լուծում
Hraparak.am-ի տեղեկություններով, Մարտուն Գրիգորյանն արդեն իր որոշումը կայացրել է և վաղը կհայտարարի այդ մասին: Որոշումը շատ բարդ է եղել, երկար բանակցություններ են ընթացել և ի վերջո, գտել են կոմպրոմիսային լուծում: Hraparak.am-ին փոխանցել են, որ Մարտուն Գրիգորյանը փորձում է տարանջատվել Վարդան Ղուկասյանից և արձանագրել, որ ոչինչ չի մոռացվել, բայց հանուն մեծ նպատակի զիջման է գնացել և կաջակցի Ղուկասյանի ընտրությանը:
Այսօր Hraparak.am-ը գրել էր, որ Մարտուն Գրիգորյանի ավագանու անդամներից մի քանիսը կողմ կքվեարկեն Ղուկասյանի թեկնածությանը, բայց կոալիցիա չի կազմվի: Այս որոշման կայացման համար մեծ ջանքեր է ներդրել հատկապես Արթուր Վանեցյանը, որը վերջին օրերին շարունակ Գյումրիում էր:
Ամբողջական հոդվածը կարող եք կարդալ այս հասցեով՝ https://yerkir.am/hy/article/2025/03/31/289855?fbclid=IwY2xjawJY-KJleHRuA2FlbQIxMQABHeFfILgSBtOr33ILlWhZXbAUddaYwLdvfBB277RWvWU8Bg3ObOC9eNuVRw_aem_ZLlzYjZ9qkuFE21rv8cRAQ
©️ 1991 – 2025 Երկիր Օրաթերթ
Like this post? Please share to your friends: